shadow

Yeni BMW M5’te Kullanılacak Onaylı Lastik Ebatları Belli Oldu!

Münih merkezli ünlü otomotiv grubu, şık bir sedanla yüksek performanslı bir spor otomobili bir araya getiren yeni BMW M5 ile benzersiz sürüş keyfi sunuyor.

Yeni BMW M5 modelinin yenilikçi dört çeker sistemi M xDrive, 600 bg (441 kW) motoruyla sürücüyü olağanüstü güç, hassasiyet ve çevikliğe sahip, yüksek performanslı bir spor sedan otomobilin özgüvenli pilotuna dönüştürüyor. BMW, bu özellikleri en mükemmel biçimde yola aktarmak için bu spor sedanda donanım olarak Pirelli’nin özel tasarım P Zero lastiklerini kullanıyor.

Onaylanan lastik ebatları:

Ön: 275/35 ZR 20 (102Y) XL P Zero

Arka: 285/35 ZR 20 (105Y) XL P Zero

P Zero’nun bu özel versiyonu, Pirelli ve BMW’nin geliştirme ve test bölümleriyle yakın iş birliği içinde geliştirildi. İşbirliğinin başlangıç noktası, geçen ilkbaharda lanse edilen ultra yüksek performanslı P Zero lastiğin yeni versiyonu oldu.

Pirelli’nin mükemmel uyum (‘Perfect Fit’) felsefesi doğrultusunda bir P Zero versiyonu, BMW 5 modeline tam anlamıyla uyacak, şasiyle mükemmel ahenkle çalışacak ve bu büyüleyici spor sedanın çeşitli özellikleriyle eşleşecek biçimde özelleştirildi.

P Zero’nun performans özellikleri

Pirelli mühendisleri, P Zero’nun performans özelliklerini BMW M5’in sürüş özelliklerine uyarlamak ve ses düzeyini optimize etmek için lastiğin sırt deseninde bazı değişiklikler yaptı. Lastiğin hamurunda Pirelli tarafından Formula 1 için geliştirilen ve motor sporlarının premier sınıfında kendini kanıtlayan özel polimerler kullanıldı. BMW M5 modelinin P Zero lastikleri, yüksek yol tutuşunda ve ıslak zeminlerde iyi performansında bundan yararlanıyor. Mühendisler, aracın ön ve arka aksları arasında mümkün olan en iyi ve uyumlu dengeyi sağlamak için ön ve arka lastik karkaslarında farklı katman konstrüksiyonları uyguladılar. Ayrıca, P Zero’nun konturu da janta uyacak ve lastiğin M5’te en iyi performansı sergilemesini sağlayacak şekilde tasarlandı.

Yazar

Editör

Paylaş

Bu Alana Reklam Verebilirsiniz

shadow

Diğer Yazılar