shadow

Yalnızca 799 Adet Üretilecek Olan Seat Leon CUPRA R Frankfurt’ta Tanıtıldı!

Yalnızca 799 Adet Üretilecek Olan Seat Leon CUPRA R Frankfurt’ta Tanıtıldı! SEAT, Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı’nda markanın kompakt crossover segmentindeki yeni modeli Arona’nın ve sadece 799 adet üretilecek Leon CUPRA R’ın dünya prömiyerini gerçekleştirdi.

İspanyol marka fuarda ayrıca, yüksek çözünürlükle daha fonksiyonel, rahat ve kişiselleştirilebilen dijital gösterge panelini de ilk kez otomobil severlerle buluşturdu.

SEAT ayrıca, Amazon tarafından geliştirilen, kişisel sesli asistan hizmeti Alexa’yı da otomobillerine entegre etmeye hazırlandığını açıkladı.

SEAT, Frankfurt’ta düzenlenen 2017 Uluslararası Otomobil Fuarı’nda yeni modellerini ve teknolojilerini tanıttı. SEAT’ın fuardaki başrol oyuncuları Yeni Arona, Leon CUPRA R modelleri ile teknolojik yenilikleri Dijital Kokpit ve Amazon Alexa oldu.

Yeni SEAT Arona

Markanın SUV serisi otomobillerinin küçük kardeşi olarak değerlendirilen Arona, aynı zamanda SEAT’ın kompakt crossover segmentine attığı ilk adım. Martorell’de üretilecek olan yeni SEAT Arona, mükemmel ölçüleri, geniş kişiselleştirme seçenekleri ve güvenlik ile bağlantı alanındaki gelişmiş teknolojileri ile öne çıkıyor.

Hafta içi günlerinde geniş, pratik ve konforlu, hafta sonunda ise maceracı, sportif ve verimli bir otomobil olan yeni SEAT Arona, SEAT’ın kendine özgü tasarımından izler taşıyor ve İspanyol markasının dinamizm ve sportif özelliklerinden taviz vermeyen, heyecan arayan sürücülere hitap ediyor.

Sadece 799 adet üretildi

SEAT tarihindeki en güçlü yol otomobili olan Leon CUPRA R, yalnızca 799 adet üretileceği için aynı zamanda markanın şimdiye kadarki en ayrıcalıklı modeli olarak görülüyor. Her ikisi de altı vitesli ve önden çekişli manuel (310 PS) ve DSG (300 PS) şanzıman seçenekleriyle sunulacak olan yeni SEAT Leon CUPRA R’ın, ön ve arka spoyler parçalarında, yan eteklerinde ve arka difüzöründe karbon fiber detaylar hakim.

Ön ve arka kanatlarda, yan eteklerde ve arka difüzörde yer alan karbon fiber detaylar, bakır rengi yan aynalar ve jantlar gibi ayrıntılar dikkat çekerken, çamurluklar ve ön kısım da çok daha güçlü bir tasarıma kavuşmuş durumda. 2017 sonunda müşterilere teslim edilecek olan SEAT Leon CUPRA R’ın 799 şanslı sahibini, otomobilin dışı gibi karbon fiber ve bakır işlemeli bir iç mekan ve Alcantara® kaplamalı direksiyon ve vites kolu gibi ayrıntılar bekliyor.

Yazar

Editör

Paylaş

Bu Alana Reklam Verebilirsiniz

shadow

Diğer Yazılar