shadow

TOMMY HILFIGER ve Mercedes – AMG Petronas Anlaşma İmzaladı!

Dünyaca ünlü moda markası TOMMY HILFIGER imzalanan anlaşmayla 17 yıl sonra yeniden Formula 1 dünyasına dönerek, dört kez dünya şampiyonluğunu kazanan Mercedes-AMG Petronas Motorsport takımının resmi giyim sponsoru oldu.

Tommy Hilfiger, dört kez Formula 1 Dünya Şampiyonu olan Mercedes-AMG Petronas Motorsport ile stratejik işbirliği anlaşması imzaladı. Böylece TOMMY HILFIGER, 2018 sezonundan itibaren Mercedes-AMG Petronas Motorsport takımının Resmi Giyim Ortağı olacak ve Tommy Hilfiger’ın markasını kurduğu tarihten bu yana kucak açtığı spor sponsorluğu mirasını ileriye taşıyacak.

Tommy Hilfiger bu işbirliğinden duyduğu heyecanı şu sözlerle anlattı: “Dünya şampiyonu Mercedes-AMG Petronas Motorsport ve bir numaralı takımlarıyla bu dünyaya yeniden girmek, Formula 1 ile modayı buluşturmak için harika bir fırsat olacak. Mercedes-AMG Petronas Motorsport takımının her yarışta gösterdiği tutku, ruh ve enerjiyi çok iyi anlıyorum. Paylaştığımız bu özellikler nedeniyle önümüzdeki sezonlarda işbirliği yapacağımız için çok heyecanlıyım.”

Heyecan verici işbirliği

Tommy Hilfiger Global ve PVH Europe CEO’su Daniel Grieder, işbirliği hakkında şunları söyledi: “Mercedes-AMG Petronas Motorsport ile heyecan verici işbirliğimiz, faaliyetlerimizin merkezinde konumlandırdığımız teknoloji ve inovasyon konusundaki ortak kararlılığımızın kutlaması niteliğinde. Kendi sektörlerinin en iyisi olan ve sınıfının en iyi ekiplerini cezbetme tutkumuzu paylaşan kuruluşlarla işbirliği yapmaktan gurur duyuyoruz.”

Mercedes-AMG Petronas Motorsport Takım Başkanı ve CEO’su Toto Wolff da şu yorumda bulundu: “Tommy Hilfiger’ın Mercedes-AMG Petronas Motorsport ile işbirliğinden ve Formula 1 dünyasına yeniden katılmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Yeni bir işbirliğine adım atmak, özellikle de takım imajımızın önemli bir yönüyle bağlantılı olduğunda daima heyecan verir; markamıza enerji katacağından ve önümüzdeki sezondan itibaren algılanma biçimimize yeni bir yorum getireceğinden eminim. Tommy Hilfiger’ın bu sezon takımı nasıl giydireceğini ve Formula 1 meraklılarına sunacağı ilgi çekici planları görmeyi heyecanla bekliyoruz.”

TOMMY HILFIGER erkek koleksiyon kampanyası, hız yarışı detaylarını modayla bir araya getiren kadın koleksiyonu kampanyasıyla eş zamanlı yürütülecek. Kadın koleksiyonu kampanyasında uluslararası süper model ve TOMMY HILFIGER kadın giyiminin küresel marka elçisi Gigi Hadid rol alıyor. 

TOMMY HILFIGER markası, geçmişinden bu yana pop kültür ve spor ikonlarıyla yakın çalışmalarıyla biliniyor. Tommy Hilfiger’ın Formula 1 ile işbirliği, 1991-1994 arasında Lotus takımının sponsorluğuyla başladı.

Hilfiger, doksanlı yıllarda modayla ünlü isimleri bir araya getiren ilk tasarımcılardan biriydi. Aaliyah, Mark Ronson ve Usher gibi genç sanatçıları giydirerek, David Bowie ve Beyoncé gibi müzisyenlere reklam kampanyalarında rol vererek sektörün öncülerinden biri oldu.

Yazar

Editör

Paylaş

Bu Alana Reklam Verebilirsiniz

shadow

Diğer Yazılar