shadow

Belçika’nın Mettet şehrine yapılan bir yolculuk, yarış koltuğunda her zaman yüksek bir drama ve aksiyon seviyesi vaat eder. Monster Energy’nin sunduğu FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nın bu hafta sonu gerçekleşen etabı da kesinlikle beklenenden fazlasını verdi. 25.000 kişilik ateşli bir kalabalığın önünde yarışan Johan Kristoffersson ve Petter Solberg’in ikisi de (1. ve 3. olarak) podyuma çıkarak muazzam bir sonuca imza attı. PSRC Volkswagen İsveç adına yarışan ikili, sürecin tamamında kusursuza yakın bir yarış çıkarttı.

Kristoffersson ve Solberg, balistik Polo GTI yüksek güçlü otomobillerinden tam randıman alarak, eleme yarışlarının dördünde de zafere ulaşıp, her iki yarı finali birinci ve ikinci sırada tamamladı. İsveçli süper star Kristoffersson için, #MettetRX’in sonucu özel bir anlam taşıyordu: Ünlü pilot, Belçika’nın aldatıcı parkurlarında gösterdiği ezici üstünlükle, takımının Dünya RX serisinde ilk birinciliğini kazanmasını sağladı.

Hoonigan Racing Division pilotları Kent Block ve Andreas Bakkerud, eleme yarışlarında sergiledikleri güçlü performansın ardından, VW adına yarışan ikilinin hemen arkasında yer aldı. Hoonigan’ın birinci pilotu Ken Block, geçen hafta sonu Hockenheim’da yaşadığı şanssızlığın ardından, üstün bir mücadele göstererek, hayranlarına bu zamana kadar FIA Dünya Ralli Şampiyonasındaki en güçlü performanslarından birini sundu.

Dünya RX Şampiyonasının bir sonraki ayağı, 27 ve 28 Mayıs tarihlerinde İngiltere’de gerçekleşecek.

Yazar

Editör

Paylaş

Bu Alana Reklam Verebilirsiniz

shadow

Diğer Yazılar