shadow

Portekiz Rallisi’nin Kazananı Belçikalı Pilot Thierry Neuville Oldu

10’uncu ayağı bu yıl 13-16 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan Dünya Ralli Şampiyonası’nın bu sezonki altıncı yarışı Portekiz Rallisi, 17-20 Mayıs tarihleri arasında Portekiz’de gerçekleşti. 20 etaptan oluşan yarışta 358’i özel etap olmak üzere 1583 kilometrelik yolu tamamlayan dünyaca ünlü pilotların kıyasıya mücadelesi nefesleri kesti. Portekiz Rallisi’nin kazananı ise Belçikalı Pilot Thierry Neuville oldu.

Motor sporları dünyasının en önemli organizasyonlarından biri olan Dünya Ralli Şampiyonası’nın 2018’deki altıncı yarışı Portekiz Rallisi, 17-20 Mayıs tarihlerinde Portekiz’de gerçekleşti. Etaplarda nefes kesen anlara imza atan dünyanın en hızlı pilotları, dört günde 20 etabı geçerek, 358 kilometresi özel etap olmak üzere toplamda 1583 kilometre kat ettiler. Spor tutkunlarının heyecanla yakından takip ettiği Portekiz Ralisi’ni birinci olarak tamamlayan isim ise Thierry Neuville oldu. Neuville’in birinci tamamladığı Portekiz Rallisi’ni Elfyn Evans ikinci, Teemu Suninen üçüncü olarak tamamladı.

Dünya Ralli Şampiyonası’nda sezonun ilk yarışı olan Monte Carlo’yu son beş yılın Dünya Şampiyonu Sebastien Ogier, İsveç Rallisi’ni Thierry Neuville, Meksika Rallisi’ni Ogier ve Arjantin Rallisi’ni Ott Tanak kazanmıştı. Geçtiğimiz sene düzenlenen Portekiz Rallisi’nin kazananı ise Fransız Pilot Sebastien Ogier olmuştu.

4 kıtada heyecan dorukta 

Bu yıl 13 farklı ülkede gerçekleşecek Dünya Ralli Şampiyonası’nın 10’uncu ayağı ise 7 yıl aranın ardından Türkiye’den geçecek. Marmaris’te 13-16 Eylül tarihlerinde Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED)’in ev sahipliğinde devam edecek büyük heyecan, motor sporlarını yakından takip eden seyircilere unutulmaz anlar yaşatacak. Türk otomobil sporlarına büyük bir ivme kazandıracak olan ralli, aynı zamanda 2018 yılında Türkiye’de düzenlenecek en büyük spor organizasyonu olma özelliği taşıyoru.

Dünya Ralli Şampiyonası, 10 ayda 13 yarışa sahne olurken, pilotlar dört ayrı kıtada mücadele edecek. Portekiz’in ardından sırasıyla İtalya, Finlandiya, Almanya, Türkiye, Galler, İspanya ve Avustralya yarışlara ev sahipliği yapacak.

Yazar

Editör

Paylaş

shadow

Diğer Yazılar