shadow

Mercedes AMG Petronas Sezona Podyumda Başladı

Mercedes AMG Petronas Sezona Podyumda Başladı. 2017 Formula 1 sezonun ilk yarışında Mercedes AMG Petronas pilotları ilk 3 sırada yer aldı.

Melbourne’deki yarışla birlikte tarihte 3000 bin tur yarış lideri olan ikinci pilot olan Lewis Hamilton podyumun da ikinci basamağına çıkarken, Valtteri Bottas da üçüncülüğü elde etti.

2017 Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda sezonun ilk yarışı olan Avustralya Grand Prix’inde Mercedes AMG Petronas’ın dünya şampiyonu pilotu Lewis Hamilton ikinci, Valtteri Bottas ise üçüncü oldu. Avustralya Melbourne Albert Park’ta düzenlenen yarışa ilk sıradan başlayan Hamilton, bir süre önde götürdüğü yarışta, Michael Schumacher’den sonra tarihte 3000 bin tur lider olan ilk pilot oldu.

Liderliği Ferrari pilotu Sebastien Vettel’e bıraktı

Yarışta erken pit-stop taktiğini seçen Hamilton, tüm pit-stoplar sona erdiğinde liderliği Ferrari pilotu Sebastien Vettel’e bıraktı. Bu andan sonra Hamilton-Bottas ikilisi ikinci ve üçüncü sıradaki yerlerinde kaldı.

2015’te Avustralya’da damalı bayrağın altından ilk sırada geçen Hamilton, elde ettiği 18 puanla şampiyona ikinciliğine yerleşti. Valtteri Bottas ise 15 puanla üçüncü sırada yer aldı. Takımlar sıralamasında 33 puan elde eden Mercedes AMG Petronas da Avustralya Grand Prix’i sonrasında markalar sıralamasının ikinci sırasına yerleşti.

Formula 1’de 2017 sezonunun ikinci yarışı 9 Nisan 2017 tarihinde Çin’de gerçekleştirilecek. Geçen sezon Çin’de kazanan AMG Petronas pilotu Nico Rosberg yarışın kazananı olmuştu.

Yazar

Editör

Paylaş

Bu Alana Reklam Verebilirsiniz

shadow

Diğer Yazılar