shadow

Mazda Tayland’da Motor Üretimi Fabrikası Açtı

Mazda Motor Corporation Tayland’ın Chonburi ilinde bulunan Mazda Powertrain Manufacturing (Thailand) Co., Ltd. (MPMT) güç organları tesisinde yeni bir motor üretimi fabrikası açtıklarını duyurdu.

Mazda’nın Başkan ve CEO’su Masamichi Kogai‘de MPMT’de düzenlenen açılış törenindeydi. Kogai törendeki konuşmasında: “MPMT’nin motor üretimi fabrikasının açılışını kutlarım. Devletten, tedarikçilerimizden ve diğer paydaşlardan aldığımız destek için minnettarlığımı dile getirmek isterim. MPMT Mazda’nın Tayland’daki kapsamlı araç üretimi sisteminde önemli bir göreve sahip. Araçların en temel bileşeni olan motorların üretim sistemini güçlendirmek araçları müşterilerimize vakit kaybetmeden ulaştırabilmemizi sağlayacak. Önümüzdeki süreçte bir yandan Tayland’ın otomotiv sektörünün gelişmesine katkıda bulunurken diğer yandan da yüksek kaliteli araç üretimine odaklanmaya devam edecek ve kullanıcılarının yaşantılarına renk katan araçlar üretme çabalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

MPMT Başkan ve CEO’su Mitsunobu Mukaida: “Bu yeni motor üretimi fabrikasını açmış olmaktan mutluluk duyuyoruz. MPMT’nin kurulduğu günden bu yana göstermiş olduğu kararlı büyüme büyük oranda çeşitli paydaşlardan almış olduğumuz cömert desteklerle mümkün oldu. Huzurunuzda süreçte yer alan herkese olan minnettarlığımı ifade etmek istiyorum. MPMT’de tedarikçilerimizle birlikte ürettiğimiz motorların müşterilerimizin yaşamlarının vazgeçilemez birer parçası olacak olan araçlarda kullanılacağını umuyorum. Yüksek kaliteli araçlar üretmek için yerel toplumla çalışarak ve geleceğin endüstri liderlerini yetiştirmeye yardımcı olarak Tayland’daki üretim büyümesine katkıda bulunacağız.” dedi.

Tayland’daki kapsamlı motor, şanzıman ve bitmiş araç üretimini güçlendirmek için Mazda üretim fabrikasını kurup mevcut motor kurulum hattının kapasitesini arttırdı. MPMT’nin motor üretimi kapasitesini yılda 30.000 birimden 100.000 birime çıkarmak için 22,1 milyar yen yatırım yaptı. Tesis artık Malezya ve Vietnam ile Tayland’daki üretim tesislerine sağlanacak SKYACTIV-G 2.0 motorun üretimine başlayacak.

MPMT’nin Geçmişi:

Şubat 2013                Kuruluş

Ocak 2015                 SKYACTIV-Drive üretimi başladı

Ekim 2015                 SKYACTIV-D 1.5 üretimi başladı

Ocak 2016                 SKYACTIV-G 1.3 üretimi başladı

Ocak 2018                 Motor üretim fabrikası eklendi ve üretim hattı kapasitesi arttırılarak motor üretimi kapasitesi yılda 100.000 birime çıkarıldı.

Yazar

Editör

Paylaş

shadow

Diğer Yazılar