shadow

Lexus’un Avrupa Pazarı Satışları Rekor Kırıyor

Avrupa pazarında da dikkatleri üzerine çekmeye devam eden Lexus, 2017’de de satışlarını artırarak yeni bir rekora imza attı.

Dört yıl üst üste satış adetlerini artıran Lexus, 2017’de 74 bin 602 adetlik bir satış rakamı elde etti. Özellikle Batı Avrupa’da hibrit satış oranını yüzde 94’e kadar çıkaran marka, 2017 yılında 45 bin adedin üzerinde hibrit araç satışı gerçekleştirerek, Avrupa pazarında hibrit modelleriyle öne çıkmayı sürdürdü. Diğer taraftan, Lexus’un SUV modelleri RX ve NX de, toplamda 47 bine yakın satış adedi elde ederek bu başarıda büyük pay sahibi oldu. Lexus Türkiye satışlarında ise pazara girişinin ikinci yılında %58 artışla en fazla yükseliş kaydeden markalardan biri olarak dikkat çekti.

Avrupa’da her geçen yıl satış rakamlarını artıran premium marka, tamamen yenilenen ve bu yıl içerisinde satışa sunulacak olan LS sedan modeliyle de öne çıkmaya hazırlanıyor. 2018 yılında da satışlarını artırmayı amaçlayan Lexus, 2020 yılında ise orta vade hedefi olan 100 bin adetlik satış rakamlarına ulaşmayı hedefliyor.

Yazar

Editör

Paylaş

Bu Alana Reklam Verebilirsiniz

shadow

Diğer Yazılar