shadow

BMW’nin Elektrikli Otomobil Satışları 10.000’i Geçti

BMW’nin Elektrikli Otomobil Satışları 10.000’i Geçti. 2017’nin ilk dokuz ayında gerçekleşen elektrikli otomobil satışları 2016 yılının toplam elektrikli otomobil satışlarından daha yüksek oldu. Elektrikli BMW ve MINI modellerinin satışları 9 aylık süreçte %64,2 arttı. BMW Group’un toplam satışları ilk üç çeyrekte %3,7 oranında arttı. BMW, MINI ve BMW Motorrad’de rekor düzeydeki satışlar hala devam ediyor.

2017’nin ilk dokuz ayında gerçekleşen elektrikli otomobil satışları 2016 yılının toplam elektrikli otomobil satışlarından daha yüksek oldu. Elektrikli BMW ve MINI modellerinin satışları 9 aylık süreçte %64,2 arttı. BMW Group’un toplam satışları ilk üç çeyrekte %3,7 oranında arttı. BMW, MINI ve BMW Motorrad’de rekor düzeydeki satışlar hala devam ediyor. Elektrikli otomobil satışları Eylül ayında ilk kez 10.000’in üzerine çıktı. Dokuz modelden oluşan elektrikli otomobil yelpazesinde, toplam 10.786 (+%50,5) adet BMW i, BMW iPerformance ve MINI Electric teslimatı gerçekleştirildi ve böylece yılbaşından bugüne kadar toplamda 68.687 (+%64,2) adetlik satış rakamına ulaşıldı.

BMW Satış ve Markadan Sorumlu BMW AG Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ian Robertson: “Elektrikli mobilite alanında liderliğimizi tanıyan bağımsız raporlarla birlikte elektrikli otomobil yelpazemizde devam etmekte olan bu güçlü satış artışlarını görmekten memnunuz. BMW Group, dünya genelinde elektrikli otomobilde en büyük pazar payına sahip. Bu yıl, şimdiden geçtiğimiz yılın tamamından daha fazla otomobil satışı gerçekleştirdik ve yıl sonunda 100.000 adetlik satış hedefimize ulaşmak için doğru yolda ilerliyoruz. Bu otomobillerin satışlarının devamlı olarak artış göstermesinde belli pazarlarda BMW 5 Serisi sedan satışlarının yaklaşık üçte birini oluşturan BMW 5 Serisi plug-in hybrid modelinin mevcudiyetinin ve kullanışlılığının artması rol oynamıştır.” dedi.

Yazar

Editör

Paylaş

Bu Alana Reklam Verebilirsiniz

shadow

Diğer Yazılar