shadow

BMW, İtalya’da düzenlenen Concorso d’Eleganza Villa d’Este (Auto Show) da Motorrad Concept Link’i yani ‘0’ emisyona sahip elektrikli motosikletini tanıttı. Link konsepti, geçen yıl Los Angeles Auto Show’da görücüye çıkan Motorrad Vision Next 100 konseptinden ilham alınarak tasarlanmış.Bu motosiklet muhtemelen bir scooter olarak düşünülebilir. Sunduğu düşük güçten dolayı, motosiklet şehir içinde bir yerden diğerine ulaşım amaçlı geliştirilmiş.

“BMW Motorrad Concept Link, sadece bugünün konseptlerine dayanmıyor ancak bugünün kullanıcılarının teknik mimarisini ve dijital gerçeklerin olduğu temel ihtiyaçların gereksinimlerini karşılıyor.” BMW Motorrad Araç Dizayn Başkanı Alexander Buckan motosikleti bu şekilde tanımlıyor. Motosikletin boyutlarından dolayı düşük ve dar paketlendiğinden kargosu kolay olacağı düşünülüyor. Sürücü koltuğunun uzunluğu sayesinde ikinci bir yolcuya oturma alanı kalıyor.

Çift renge sahip temada, siyah alanlar güç aktarım organlarını ve diğer renk ise motosikletin görünüşüne katkı sağlamak amacıyla dizayn edilmiş. Hiç gösterge tablosu yok, sadece yansıtma ekran kullanılıyor. Neredeyse tüm motosikletlerde koltuğun bulunan eşya gözüne bu motosiklette de yer verilmiş. BMW, birde sürücünün isteğine göre müzik seçebildiği bir sistemi de vaat ediyor.

Haber: Soner ÜNLÜER

Yazar

Editör

Paylaş

shadow